Про це інформує прес-служба Президента України.

Нагадаємо, що 6 листопада Верховна Рада врегулювала процедуру проведення всеукраїнських референдумів, зокрема, з ухвалення нової редакції Конституції.

Рада, зокрема, визначила правові основи організації та порядок проведення Всеукраїнського референдуму.

Парламент встановив, що всеукраїнські референдуми можуть бути чотирьох видів залежно від їх предмета, а саме: конституційний (затвердження нової редакції Конституції, внесення змін та скасування змін до неї); ратифікаційний (зміна території України); законодавчий (прийняття, скасування законів); загальний (з будь-якого питання, крім податків, бюджету та амністії).

Депутати встановили, що право призначати конституційний референдум щодо ухвалення Основного закону належить президентові за народною ініціативою, по внесенню змін до Конституції - президентові за ініціативою парламенту, ратифікаційний - Раді, загальний - президентові.

Згідно з рішенням парламенту, указ президента про оголошення референдуму щодо внесення змін до розділів І, ІІІ, ХІІІ Конституції публікуються після підписання прийнятого парламентом закону за умови, що такий законопроект був внесений президентом або 300 депутатами і був прийнятий не менш 300 парламентаріями.

Парламент визначив, що якщо закон про внесення змін у відповідні розділи Конституції не був затверджений референдумом, то повторне внесення законопроекту з цього ж питання можливе лише в парламенті наступних скликань.

Результати народного волевиявлення на референдумі за народною ініціативою є остаточними і не потребує затвердження або схвалення будь-яким органом державної влади.

Нова редакція Конституції, згідно з рішенням парламенту, набирає чинності з дня оголошення Центральною виборчою комісією результатів Всеукраїнського референдуму щодо затвердження нової редакції Конституції.