ЛЬВІВ, 4 ВЕРЕСНЯ, PRESSTIME.COM.UA. — Прем’єр-міністр України Віктор Янукович планує відвідати Львівщину у четвер, 6 вересня.

Про це Presstime повідомили у прес-службі Львівської обласної ради.

Як зазначили у прес-службі, голові обласної ради надійшов лист з КМУ про візит прем’єра на Львівщину і він зараз його вивчає.

Програмою візиту передбачено підписання Меморандуму до Регіональної угоди між Кабінетом Міністрів України та Львівською обласною радою.

«Очевидно, що не буде ні підписання угоди, ні меморандуму, але можливо буде підписано протокол про наміри підписання, зараз голова обласної ради вивчає, чи має право підписати це», — сказали у прес-службі.

Як зазначили у прес-службі, обласна рада вирішила наразі не підписувати угоду з КМУ ще й тому, що у ній не опрацьовані важливі моменти, а саме не узгоджені позиції з міністерством фінансів, яке є ключовим у цій угоді, оскільки здійснює фінансування.

У Львівській ОДА вже працює протокольна служба Кабміну щодо візиту прем’єра, а на 18.00 год. заплановано провести відповідну нараду щодо програми його перебування в області.

Відповідно до попередньої програми візиту прем’єра передбачається відвідини Олеського замку, ознайомлення з роботою Новороздільського ДГХП «Сірка». Підписання Меморандуму до Регіональної угоди між Кабінетом Міністрів України та Львівською обласною радою у програмі заплановано на 16.30 Палаці Потоцьких.

Як повідомляло агентство, вчора президія Львівської облради вирішила укласти угоду між Львівщиною та Кабінетом міністрів України щодо регіонального розвитку після виборів 30 вересня. Проти укладення угоди з КМУ за керівництва Януковича виступили фракції БЮТ та «Свобода». Депутати вважають, що підписанням угоди представники Партії регіонів підвищать свій рейтинг на Львівщині, а помаранчеві сили знизять, тому вирішили залишити її підписання на післявиборчий період.

КМУ мав намір підписати такі угоди зі всіма регіонами України. Першою мала бути Львівська область.

Угода передбачає понад 8,8 млрд. грн. фінансування Львівщини на 5 років, у тому числі 5,7 млрд. грн. з держбюджету, решта — з місцевих бюджетів та інших джерел.

Угода передбачає реструктуризацію та розвиток базових галузей промисловості, розвиток системи життєзабезпечення населених пунктів, створення ефективної системи в галузі охорони навколишнього природного середовища, збереження історико-культурної спадщини.