Про це повідомляє прес-служба Президента України.

У Сочі Янукович проведе зустріч з Президентом Росії Володимиром Путіним.

Відзначимо, в липні глави держав зустрічалися в Криму на засіданні українсько-російської міждержавної комісії.

Глави держав обговорили низку питань, як економічного, так і політичного характеру. Президенти підписали спільну заяву за підсумками п'ятого засідання українсько-російської міждержавної комісії. У документі відзначається особлива роль у розвитку різнопланової двосторонньої взаємодії комісії, діяльність якої спрямована на досягнення практичних домовленостей у різноманітних сферах співробітництва. У заяві також зафіксовано основні результати роботи сьогоднішнього засідання, підтверджено намір сторін на постійній основі розвивати конструктивний політичний діалог, сприяти розширенню співпраці за всіма існуючими і перспективними напрямками.

Однак, як і за результатами ряду попередніх зустрічей, досягти яких би то не було конкретних домовленостей щодо конкретних економічних аспектів співпраці Президентам не вдалося. Зокрема, повідомлялося, що домовитися про зміну газового договору, який є каменем спотикання у відносинах України і РФ, не вдалося, як перед засіданням комісії, так і в ході нього. При цьому раніше перші особи країни анонсували «певне просування» в газових переговорах в Ялті.

Як відомо, Україна домагається перегляду ціни на газ уже тривалий час, але останнім часом це питання не піднімалося на двосторонніх зустрічах перших осіб України та Росії, зокрема, на переговорах прем'єрів двох країн Миколи Азарова та Дмитра Медведєва. Не вийшло про це з Медведєвим поговорити і у Президента Віктора Януковича.

Джерело: РБК-Україна