Про це заявив екс-перший заступник голови правління НАК «Нафтогаз України», заступник голови Львівської обласної організації ГО «Фронт змін» Ігор Васюник.

«Ми вже знаємо, що острів Тузла було передано Україні, однак Росія при цьому збереже "право ключа" проходу суден через Керченську протоку". Тим самим Російська Федерація узаконила контроль над Керч-Єникальським каналом. Дуже обережно було проінформовано громадськість про розподіл між державами також нафтогазоносної ділянки Палласа в Чорному морі. Наявна ліцензія на ділянку шельфу, який включає «Підняття Палласа", належить з 2002 року російській компанії "Чорноморнафтогаз", яка є однойменною до українського державного підприємства. Саме у 2012 році термін ліцензії закінчується, однак з моменту розподілу шельфу, російський Газпром зможе самостійно приступити до розробки родовища»,  – зазначив  Васюник.

За його словами, до цього часу між НАК «Нафтогаз» і ВАТ «Газпром» йшлося про створення СП для діяльності в напрямку видобутку енергетичної сировини.

«У січні 2010 року Україна видала дозвіл вітчизняному операторові на пошук і видобуток вуглеводнів в межах структури «Палласа» на північно-східній ділянці шельфу Чорного моря. Російська сторона до цього часу мала обмеження на діяльність у цій частині шельфу через спірність території. Після ганебних Кримських угод, здачі Севастополя та прийняття закону про «мовну політику» у Ялті знову відбулась здача національних інтересів», – додав він.

Нагадаємо, вчора президенти України і Росії підписали Спільну заяву про делімітацію морських просторів в Азовському і Чорному морях, а також у Керченській протоці.