Водночас Янукович наголосив, що позбавлення ВАСУ депутатських мандатів негативно позначиться на відносинах України з ЄС.
«Щодо депутата (Сергія Власенка), у нього було суміщення з роботою адвоката, тобто, він мав ліцензію і він провадив адвокатську діяльність. У жодній країні Європи, в жодній країні світу цим також займатися не можна, тому суд ухвалив рішення згідно з законом. Як це впливає на відносини з ЄС? Безумовно, негативно», – наголосив глава держави.

Водночас президент зазначив, що якби можна було відстрочити це рішення й дати можливість депутатам визначитися, де вони хочуть працювати - провадити професійну діяльність або працювати депутатами - це було б правильно.

«Це з одного боку. А з іншого боку - коли я розмовляв із головою Верховної Ради, він сказав, що їх неодноразово попереджали, і минуло вже понад три місяці, коли їх попереджали, що треба вирішувати це питання, і вони його не вирішили», – сказав В.Янукович.
При цьому він зазначив, що більшість депутатів вирішили аналогічні питання.

За словами В.Януковича, винятків не повинно бути ні для кого, ні для уряду, ні для депутатів, коли йдеться про закон.
Як відомо, С.Власенко є захисником екс-прем'єра Ю.Тимошенко в низці кримінальних справ. При цьому він сам неодноразово наголошував, що є не адвокатом, а захисником екс-прем'єра.

С.Власенко 22 лютого 2013 року заявив, що подав заяву до Ради адвокатів України з проханням скасувати його адвокатське свідоцтво. Він зазначив, що, відповідно до чинного законодавства, право на провадження адвокатської діяльності припиняється від дня подання заяви, однак це не позбавляє його права й надалі бути захисником Ю.Тимошенко.

6 березня 2013 року Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) позбавив депутатських повноважень С.Власенка, задовольнивши позов голови Верховної Ради Володимира Рибака. Позов спікера парламенту аргументувався суміщенням С.Власенком депутатських повноважень і адвокатської діяльності.

С.Власенко заявив, що має намір оскаржити рішення ВАСУ в Європейському суді з прав людини.

Джерело: Інтерфакс-Україна