Про це у коментарі «Європейській правді» повідомив один із суддів Суду ЄС, який попросив не називати його ім’я.

«Тривалість процедури в Суді із загальних справ, де зараз перебувають ці позови – в середньому 24-28 місяців. Додайте цей період до часу подання позову – і ви отримаєте час, коли можна очікувати на рішення», – заявив він.

Однак, за словами судді, це рішення не буде остаточним, бо у сторін є можливість апеляції до Суду справедливості. Тривалість цієї процедури – 20 місяців.

«Але, за нашою статистикою, імовірність того, що апеляція буде задоволена – приблизно 2%», – додав суддя.

Враховуючи, що позови від українських посадовців були зареєстровані в Суді ЄС в травні 2014 року, остаточне рішення щодо них очікується лише у 2018 році.

До того ж Янукович і Ко подали позови англійською мовою, у той час як робоча мова в Суді ЄС – французька.

«Всі процедури в суді проходять французькою і всі іншомовні документи – навіть англомовні – потребують перекладу. Якби була обрана французька мова, процедура була би дещо швидшою», – зазначив суддя.

Як писав «Вголос», в суді зареєстровані позови Віктора Януковича, його синів Олександра і Віктора Януковича; Миколи Азарова та його сина Олексія Азарова, Віктора Пшонки, братів Сергія та Андрія Клюєва; Сергія Арбузова, Олександра Клименка, Едуарда Ставицького, Сергія Курченка та Андрія Портнова.

Разом із тим, в Суді ЄС не виключають, що вищеперерахована компанія може виграти позов. В практиці Суду є чимало справ, коли Рада ЄС програвала позови від осіб, щодо яких було накладено санкції.

«Ми повністю незалежні від Брюсселю і не маємо проблем із тим, щоби винести рішення проти Єврокомісії чи Ради ЄС», – запевнив суддя, визнавши, що останнім часом дві іранські компанії виграли позови проти Євросоюзу щодо накладення на них санкцій.