Нова влада знищила завоювання чотирнадцяти років демократії в Україні, повернувши старі часи однопартійності і політичних переслідувань. Про це заявив лідер Партії регіонів, екс-прем'єр України Віктор Янукович в інтерв'ю авторам документального фільму "Три тижні в червні: американський погляд на українські події", повідомляє українська служба "Голос Америки". "Я скажу, що ми будували демократію всі роки незалежності. А зараз за ці півроку ми почали повертатися до тих часів, коли були переслідування політичні. Тобто ми знову повертаємося в старі часи", - відзначив Янукович.
За його словами, "світ не знає правди про "помаранчеву революцію", тому що усі писали і знімали тільки Київ, а що відбувалося на Півдні і Сході України – воліли не зауважувати".

"Така демократія, яку принесла "помаранчева революція", Україні не потрібна", - вважає лідер опозиції. "Одержали революцію - одержали беззаконня. І сьогодні нова влада не відійшла від риторики революційної. Президент задовго до яких-небудь розслідувань, рішень суду називає людей бандитами, кривдить, сьогодні це стало нормою життя в нашій країні", - говорить Янукович і ставить запитання "Що це - демократія? Якщо це така демократія, то навіщо тоді вона потрібна?".
На його думку, також погіршилася ситуація з волею слова в Україні при новій владі, що, за його словами, "теж тягне нас назад, а не в майбутнє". Євроінтеграцію Янукович назвав "болтологією", а прагнення побудувати нові відносини з Росією - "дешевою грою".

Лідер Партії регіонів вважає, що в Україні відбувається економічний спад; а в закликах до реприватизації він бачить усі ту ж небезпечну "революційну доцільність" і говорить про "велику напругу в суспільстві". Україна, на думку екс-прем'єра, завмерла в чеканні наступних виборів, щоб "виправити положення".
60-хвилинну стрічку, що є спробою осмислити “помаранчеву революцію”, американська приватна компанія Alaya Productions готує для глядачів Сполучених Штатів.
Місцем проведення зйомок Віктор Янукович обрав Києво-Печерську Лавру. Лідер опозиції молився в лаврських храмах, ставив свічки до ікон печерських святих, а півторагодинне інтерв'ю записав у чернечій келії.

Своїми думками про демократію в документальному фільмі поділяться також, зокрема, співачка Руслана, дружина президента Катерина Чумаченко, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

Новости-Украина