Прем’єр-міністр України Віктор Янукович впевнений, що рішення конституційного суду (КС) буде не на користь президента Віктора Ющенка та закликає його виробити компромісне рішення до того, як КС оголосить свій вердикт.

"Сьогодні в нього (президента Ющенка) є можливість ситуацію змінити - до рішення конституційного суду призупинити указ (про розпуск Верховної Ради), почати переговори з тих питань, які його хвилюють, і знайти компромісне рішення. Коаліція до цього готова", - заявив Янукович в ефірі підсумкової програми на першому каналі російського телебачення в неділю, 22 квітня.

"Ми в переговорах наполягаємо на тому, щоб до рішення конституційного суду знайти політико-правове рішення. Сьогодні усе залежить від президента. Після того, як КС винесе свій вердикт, звичайно, він (Ющенко) підкориться рішенню КС, і положення його буде, м’яко кажучи, незавидним", - зазначив Янукович.

Він повідомив, що коаліція має у своєму розпорядженні експертні висновки незалежних юридичних компаній, "у тому числі і тих, котрі в рейтингу є першими у світі", які містять правову оцінку сформованої ситуації.

"Наголошувати на тому, що указ президента потрібно виконувати, а не конституцію, я думаю, це помилка президента Ющенка", - зазначив прем’єр України.

Він висловив співчуття в зв’язку з тим, що президент Ющенко повівся на радикально налаштовану опозицію.

"Ті партії, які виявилися не у влади, а вони звикли свій бізнес будувати на бюджеті держави, вони зрозуміли, що до 2011 року вони залишилися не поза справами, і подальшої перспективи для них не проглядається.

Вони побачили, що стабільність їх не влаштовує, і все це стало їх підштовхувати до дестабілізації в країні, і, на жаль, президент "повівся" на радикальні пропозиції опозиції і фактично до них приєднався, а швидше, я б сказав, очолив ", - сказав Янукович.