Фракції СДПУ(о) та “Регіони України” вимагають ухвалити постанову парламенту, в якій визнати неприпустимим нехтування Президентом і урядом положень Конституції. 

Про це журналістам повідомив прес-секретар голови Верховної Ради Володимира Литвина Ігор Сторожук.

За його словами, про це заявив лідер фракції СДПУ(о) Леонід Кравчук на засіданні Погоджувальної ради керівників фракцій і груп парламенту, що була скликана на вимогу вище названих фракцій. 

Кравчук в ході Погоджувальної ради сказав, що Президент України не визнає змін до Конституції, уряд не виконує постанову парламенту про відставку і перебуває під захистом Президента, який перевищив повноваженні, визначені йому Конституцією.

Також, за словами Кравчука, проводиться відверта компрометація законодавчого органу, лунають погрози розігнати Верховну Раду, напередодні виборів розхитується влада, створюється неконтрольована ситуація. Тому, аби зупинити ескалацію протистояння, фракції “Регіони України” та СДПУ(о) пропонують ухвалити проект постанови, в якому передбачити сценарій виходу з кризової ситуації. Серед іншого пропонується звернутися до Генеральної прокуратури з вимогою дати оцінку заяві керівника виборчої кампанії блоку “Наша Україна” Романа Безсмертного. (15 січня Безсмертний заявив, що “Наша Україна” запропонує новому парламенту нову Конституцію).

У свою чергу представник фракції «Наша Україна» Борис Беспалий наголосив, що пропозиція Кравчука є суто політичною, і запропонував спочатку ухвалити постанову народного депутата Юрія Кармазіна, якою пропонується скасувати ухвалену парламентом постанову про відставку уряду.

Також під час Погоджувальної ради, за словами Сторожука, точилася дискусія про необхідність приведення до присяги суддів Конституційного Суду України. Литвин повторив свою точку зору про необхідність збереження паритету у призначенні суддів КС, які призначаються від Президента, парламенту та з’їзду суддів.

Оглядач з посиланням на УНІАН