Про це повідомляє японська газета Yomiuri з посиланням на власні джерела, передає Українська правда із посиланням на Reuters. 

Зазначається, що представники двох країн контактували кілька разів протягом останніх місяців, щоб домовитися про зустріч лідерів.

Ключовим питанням порядку денного саміту двох лідерів значиться проблема японських громадян, яких викрали спецслужби Північної Кореї і утримують в країні.

Абе заявив, що Японія розглядає можливість відмови від надання економічної допомоги, якщо не буде вирішене це питання та проблема денуклеаризації.

Представник уряду, знайомий із ситуацією, повідомив Reuters, що японські чиновники планують обговорити зустріч на вищому рівні з представниками Північної Кореї на міжнародній конференції з безпеки Північно-Східної Азії, яка пройде в четвер і п'ятницю в Монголії.

Як повідомлялося, за підсумками історичного саміту між США та Північною Кореєю лідер КНДР Кім Чен Ин зобов'язався до «повної денуклеаризації Корейського півострова» у спільному документі, підписаному з президентом США Дональдом Трампом.

Нагадаємо, у вівторок, 12 червня, в Сінгапурі розпочався історичний саміт за участю президента США Дональда Трампа й лідера Північної Кореї Кім Чен Ина щодо ситуації на Корейському півострові. 

Очільники двох країни завершили зустріч тет-а-тет за зачиненими дверима. Одразу після приватних переговорів, під час яких у кімнаті крім лідерів були присутні лише перекладачі, сторони приступили до розмови в розширеному форматі. 

Згодом після довготривалих перемовин президент США Дональд Трамп та лідер КНДР Кім Чен Ин підписали підсумковий документ.

Лідер КНДР Кім Чен Ин зобов'язався до «повної денуклеаризації Корейського півострова».

ВВС також наводить чотири ключові пункти із підписаного лідерами США та КНДР документу:

– Сполучені Штати та КНДР зобов'язуються встановити нові відносини США-КНДР відповідно до бажання народів обох країн досягти миру та процвітання.

– Сполучені Штати та КНДР об'єднають свої зусилля із створенню тривалого та стабільного мирного режиму на Корейському півострові.

– Знову підтверджуючи Декларацію від 27 квітня 2018 року, підписану у Панмунджоні (між лідерами КНДР та Південної Кореї, – ред.), КНДР зобов'язується докласти зусиль для повної денуклеаризації Корейського півострова.

– Сполучені Штати та КНДР зобов'язуються проводити роботи із пошуку останків військовополонених, включаючи негайну репатріацію тих, кого вже ідентифікували.

 

«Вголос»