Про це повідомляють РІА «Новости».

Кисіда прокоментував запитання журналіста про те, що у вересні минулого року за підсумками двосторонніх зустрічей Лавров підкреслив, що територіальне питання не було предметом розмови, а йшлося про проблеми укладення мирного договору.

«Проблема мирного договору і є проблемою північних територій... Цього разу обов'язково я хотів би провести дискусію з цього питання. З історичного та юридичного погляду обидві сторони мають різні думки і позиції, на яких вони наполягають, і я маю намір докласти зусиль до того, щоб виробити стратегію, яка була б прийнятна для обох сторін», – заявив голова японського МЗС.

Повідомляють, що Лавров і Кисіда зустрінуться 15 квітня.

Нагадаємо, 21 вересня в Москві пройшли переговори міністрів закордонних справ Росії та Японії, що, за їхніми словами, ознаменували відновлення діалогу двох країн про укладення мирного договору. Своєю чергою, голова МЗС Росії Лавров заявив, що питання про приналежність південних Курилів не є предметом обговорення.

У грудні прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив, що має намір вести наполегливі переговори з Росією щодо «повернення північних територій», як у Токіо називають південну частину Курилів.