На останньому засіданні сесії Львівської облради депутати затвердили умови конкурсу на приватизацію будівль та споруд учбово-спортивного комплексу "Спартак", що на вулиці Інструментальній, 49 у Львові.

Нагадаємо, що учбово-спортивний комплекс "Спартак" перебуває у спільній власності: споруди – у власності облради, а земля – у власності міста. Свого часу область та місто досягли порозуміння в питанні щодо того, що вони спільними зусиллями проведуть інвестиційний конкурс.

Виглядає на те, що облрада дотрималась своїх зобов’язань. Більше того, депутати облради тепер ініціюють включення даного інвестпроекту до програми підготовки Львівщини до Євро-2012. Про це в інтерв’ю депутата облради, члена комісії комунального майна, члена фракції БЮТ Ярослава Дубневича.

Пане Ярославе, положення про приватизацію об’єктів УСК "Спартак" облрадою затверджено, отож які повинні бути наступні кроки і коли можна буде проводити сам інвестиційний конкурс?

Хочу, по-перше, наголосити на тому, що дане положення є результатом роботи спільної комісії, в яку входили як депутати облради: Дубневич (БЮТ) , Мандюк (Наша Україна), Кайда (ВО "Свобода"), Моравецький (ГП "Пора"), так і депутати міськради: Тарас Криворучко (НСНУ), Василь Павлюк (ВО "Свобода"), Коць Тарас (БЮТ), Віра Лясковська (УНП).

В умовах проведення конкурсу жорстко прописані питання про те, що на місці УСК "Спартак" повинен бути створений сучасний об’єкт – спортивно-оздоровчий комплекс, в структуру якого входять басейн, довжиною мінімум 50 м, він повинен бути з трибунами, льодовий палац, універсальний спортивний зал, відкриті спортивні майданчики, а також готель. У положенні також чітко виписані й соціальні обов’язки інвестора перед громадою. Тобто положення, підготовлене спільною комісією, відповідало всім вимогам, які були поставлені депутатами.

Зараз же, після того, як облрада затвердила положення, основне слово – за міськрадою. Адже саме міськрада повинна узгодити момент виділення земельної ділянки під можливий інвестиційний проект. Місто, зі своєї сторони, повинно надати гарантії потенційному інвестору, який переможе у конкурсі, що земельна ділянка, яка зараз декларується, це приблизно 5,5 га, буде надана саме йому в оренду. Ми вважаємо, що термін оренди при цьому повинен бути встановлений мінімум 49 років. Основна проблема полягає в тому, як це зробити.

Ваше бачення, як було б найкраще це зробити?

Мною було запропоновано провести один інвестиційний конкурс, який визначить переможця на будівництво. Цьому переможцю місто надає і оформляє документи на оренду землі. Таке рішення може бути прийняте депутатами міськради на сесії. В такому випадку кошти, які поступлять від цього інвестиційного конкурсу, будуть пропорційно розділені між бюджетами області та міста.

Свою позицію я озвучив на одній із нарад за участю керівників області та міста. На тій же нараді мер Львова Андрій Садовий виклав інше бачення цієї проблеми. Він відстоює позицію, відповідно до якої, необхідно буде проводити два, а не один конкурси. Перший – інвестиційний, на право приватизації майна і будівництво оздоровчо-спортивного комплексу, другий – на оренду земельної ділянки. Але якщо розглядати цей інвестиційний конкурс без земельної ділянки, то це не є конкурс!

До того ж, ще зараз, якщо не затягувати з конкурсом, існує шанс, що новий спортивно-оздоровчий комплекс може бути збудований до Євро-2012. Адже в умовах конкурсу записано, що інвестор зобов’язується на протязі трьох років з моменту оформлення проектної документації та отримання дозволу на проведення будівництва завершити будівництво максимум за три роки.

У випадку ж, якщо інвестору продати майно окремо, а потім він ще буде довший час з міською радою узгоджувати земельну ділянку, ми повинні бути свідомі того, що навряд чи це вдасться зробити до 2012 року.

А чи цей об’єкт включений у програму підготовки до Євро-2012?

Коли на засіданні сесії облради слухалося питання про програму підготовки до Євро-2012, пану Лукашику задавалося це питання, і він відповів, що не бачить ніяких проблем щоб включити цей об’єкт до програми підготовки до Євро-2012. Отож депутати облради дали доручення включити інвестиційний проект на базі УСК "Спартак" у програму підготовки до Євро-2012. Сподіваємося, що депутати підтримають цю ініціативу.

Р.S. Сьогодні на прес-конференції начальник управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Львівської міської ради Михайло Бокало підтвердив намір міськради провести спільний з облрадою конкурс по приватизації УСК "Спартак". Він разом з тим запропонував: "Можна зробити спільний аукціон. Буде йти варіанти продажу майна і одним лотом може йти земля — продаж права оренди".

Голова постійної депутатської комісії землекористування Тарас Криворучко, сьогодні ж на прес-конференції заявив, що міську владу не влаштовує варіант просто передачі землі в оренду, тому хто викупить майновий комплекс "Спартака".

"В чому є проблема — тут є інтереси області, область заробляє тим, що продає майно, а місто нічого не заробляє, оскільки ставиться питання просто надання в оренду цієї землі на 49 років.

Я мав розмову з цього приводу з міським головою, як на мене, він абсолютно тут правий – в тому плані, що треба переглянути наші пропозиції таким чином, щоб і місто отримало нормальні фінансові інвестиції від реалізації цього проекту. Думаю, що ми дійдемо до спільної думки і в найближчому часі ця проблема буде вирішена", – сказав він.

На фото: територія учбово-спортивного комплексу "Спартак"