Кілька днів тому Львівський духовний театр "Воскресіння" повернувся з закордонних гастролей. Про те, як приймали львів’ян у Польщі, а також про наступні фестивалі читайте у інтерв’ю з художнім керівником театру Ярославом Федоришиним.

Які враження від польських гастролей?

Ми виступали на трьох фестивалях. Краківський фестиваль – це надзвичайно великий фестиваль в якому ми брали участь багато разів. Цього разу у Кракові ми ставили виставу "Йов". Тема цьогорічного фестивалю – створення світу, першопочаткові кроки театру і людського життя на землі й тому поляки вибрали саме цю виставу. Дуже добре проходила вистава, надзвичайно багато було глядачів.

Це відбувалось на Ринку, вся площа була заповнена. Дуже приємно, що на виставу приїхала Лариса Кадирова, яка у цей період мала виступи у Познані. Приїхала спеціально на наш виступ. У нас була дуже тепла зустріч, бо завжди приємно зустрічатись зі своїми колегами.

Потім ми поїхали на фестиваль "Коло бжегу", це на півночі Польщі. А потім ще поїхали до Гданська. У Гданську була "Фета" – дуже потужний фестиваль і ми його завершували виставою "Світ прекрасний". Це наша нова прем’єрна вистава. Теж дуже приємні спогади залишились, тому що дуже гарно зустрічали, дуже гарно ми виступали.

На "Коло бжегу" ми грали виставу "Глорія" у надзвичайно страшенних умовах, тому що нас залив дощ, ми грали у дощах різних, але такого дощу ще не було. Нам полетіла вся апаратура. Але приємно, що люди не розходилися і до кінця залишались на виставі. Там глядач був різний, дуже багато було німецької публіку, тому що вони приїжджають сюди відпочивати. У Гданську надзвичайно багато іноземців, багато скандинавів приїжджає на цей фестиваль, зі Швеції, Данії, Норвегії і т. д. Зав’язалися тісні контакти з різними театрами і колективами.

Я б хотів привести кілька французьких груп на наступний "Золотий Лев", котрий має бути вуличним. Дуже цікаві вистави у цих французів, дуже тематичні, не просто розваги. Дуже гарну виставу також привезли "Лицедеи" з Санки-Петербурга, я думаю, що цю виставу треба показати львів’янам, тому що це досить високий рівень.

На початку цього літа Ви також привезли нагороду з Росії…

Так ми були в Архангельську. Там ставили "Вишневий сад". Прем’єра цієї вистави була давним давно, рік тому. Ми її грали у Польщі і у Львові. А вуличним "Вишневим садом" будемо закривати цьогорічний "Золотий Лев".

Приїде спеціальна комісія і буде дивитись цю виставу. Щодо Архангельська, то погода теж була неадекватна, проте сама публіка дуже приємна. Ми приїхали, а у них ще рання весна. Це теж такі враження від зміни континентів. До речі, зараз спілкують щодо фестивалю у Кореї, куди ми їдемо у вересні, одразу після Дня міста у Вінниці. Там ми будемо грати кілька вистав суто "Вишневого саду".

Мені цікаво, бо всі декорації корейці роблять самі. Ми ж собою беремо тільки костюми і реквізити. А як там все буде зроблено не знаю, у "Вишневому саду" використано величезні декорації, сам сад, станки, сходи, я за це переживаю, тому що публіка має бути дуже велика, все буде відбуватись у амфітеатрі на 7-10 тисяч осіб. Це вперше ми будемо грати на таку велику публіку.

А яка до цього часу, яка найбільша у Вас була публіка?

Ми були на "Мальті" у Познані, де ми грали "Фієсту" і там було близько 4-5 тисяч глядачів.

Де Вам більш комфортніше працювати, на вулиці чи на сцені?

Дуже цікаво працювати на сцені і на вулиці. Просто вулиця літом має величезні переваги, тому що це зовсім інший настрій, інша енергія, інша стомленість, а сцена це все ж таки сцена. Хоча остання наша робота "Вишневий сад" має теж величезні свої плюси.

Чехова ми поставили спеціально до ювілею, який почнеться наступного року. Я думаю, що це буде великий тур восени з цією виставою. Тому що ми зіграли тільки декілька прем’єр і восени будемо працювати у Львові. Я хотів, щоб це був світлий Чехов, хоча це і "Вишневий сад" з досить неординарною темою, що все закінчується коли-небудь, але завжди є свій початок. І дуже приємно, що гарно сприймається публікою ця вистава.

Зараз ми готуємося до нової прем’єри, спільно з обласним відділом культури робимо проект "Ой рай розвився". Це буде вуличний проект з гігантськими декораціями, з цікавим сюжетом. Це, знаєте, про таку машина часу, яка перемелює все, від початку створення людини на землі до її відходу в іншу матерію. Ми придумали такий хід і мені видається, що дуже буде цікаво.