10 липня Верховна Рада України ухвалила зміни до закону «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», через які ряд партій виявились обмеженими у праві приймати участь у місцевих виборах. Голова Львівської облорганізації нещодавно створеної партії «Удар» Ярослав Гінка розповів про недоліки цього закону.

Це для вас мабуть несподіваний розвиток подій?

Ну чому несподіваний? Що до закону ми тиждень тому зустрічались ми вже цей закон проговорювали і нічого дивного немає. Цей закон прийнятий. Цей закон антинародний. Це не просто узурпація влади, це перетворення держави в закрите акціонерне товариство. На мою думку, це можливо дасть поштовх до справжньої опозиції. Можливо, з тих політичних сил, які зараз присутні за столом, а можливо ще хтось приєднається. Прийдемо до влади, не прийдемо до влади – це не самоціль для нас. В таких умовах зароджується справжня сила, яка може протидіяти цій владі. Питання в тому, чи ми зможемо консолідувати наші зусилля і спрямувати їх в потрібне русло за для збереження нашої держави. Я підтримую кожного. Ми мусимо взяти на себе відповідальність за те, що зараз відбувається. І добре, що ми всі у Львові і зі Львова треба починати. Питання в іншому. Яке рішення прийме наша обласна рада. Я, наприклад, не є представником ніякої влади, але серед моїх колег є представники обласної ради. Треба діяти.

На що мала би вплинути своєю позицією обласна рада з вашої точки зору?

Я думаю, що вона мусить винести якесь рішення стосовно цього закону.

Ви плануєте звертатись до конституційного суду?

Я думаю, що наша партія не буде звертатись. Очевидно, що конституційний суд прийме таке саме рішення і узаконить закон. Ми бачимо, як діє конституційний суд останнім часом.

Тобто після зміни голови конституційного суду шансів нуль?

Нуль абсолютний. Мене цікавить чому БЮТ буде оскаржувати. Їм ж добре наприклад.