Про ФК «Львів» усе вам розкажу протягом тижня, - каже Ярослав Антонович. - Ймовірно, що клуб буде існувати. Швидше за все, команда гратиме у другій лізі. Для цього ще потрібне підтвердження, наразі усе тільки на словах.

Як Журавчака відпустили в сімферопольську «Таврію»?

Мовчки. Він ж не пішов від нас на першість області (сміється).

Перейдемо до Євро-2012. Як Вам футбольне свято у Львові?

Свято вдалося. Ми продемонстрували усім свою гостинність, відкритість та бажання бачити себе у Європі. У нас усе пройшло достойно.

Тема суддівства Вам близька. Що скажете про угорську бригаду арбітрів, яка судили матч Україна – Англія?

Кашшаі не винен у тому, що не зарахував гол. Це вина його асистентів, які були ближчими до епізоду. Він не міг цього бачити. Загалом, я є інспектором Прем’єр-ліги, тому коментувати дії арбітрів я не можу.

Що скажете про гру збірної України?

Сподобалася перша та остання гра. Матч з Англією ще раз показав, що на окремий матч ми можемо зібратися і виступити достойно. На жаль, немає стабільності. Проблема в тому, що Блохін тренував збірну тільки останні дев’ять місяців. Це далося взнаки. Якби пройшов зі збірною увесь цикл, на кожного гравця мав би більшу характеристику. Це зіграло з нашим тренером злий жарт. Другий матч ми провалили і з цього усе почалося. Як показали шведи, французи також не безгрішні. Ми могли брати очки і у другому матчі.

Маючи 3 очки після першого туру, чи було б правильно побудувати тактику з трьох матчів, тобто на поєдинок з французами дати відпочити лідерам команди?

Згоден. Наш менталітет продемонстрував наш рівень. Ми одну гру зіграли вдало, і вирішили, що французи нам по зубах. Утім, знову скажу, що при довшій роботі з командою Блохін би краще знав можливості кожного футболіста. Він міг в другому матчі змінити склад. Мабуть, побоявся ризикувати. На мій погляд, у цій грі потрібно було виставляти половину іншого складу. Це би дало стимул іншим гравцям, а лідери б відпочили і готуватися до наступного матчу з Англією. Було зрозуміло, що це буде для нас вирішальний матч.

Шевченко та Воронін сказали, що йдуть зі збірної. Досвічений Тимощук також уже не молодий. Яким бачите майбутнє збірної України?

Якщо змінимо свій менталітет і будемо більш професійними людьми в сфері футболу, то у нас є майбутнє. Переконаний, що у нас достатньо молодих футболістів. Святе місце порожнім не буває. Безумовно, що такі гравці – це велика втрата для збірної, однак з іншої сторони це шанс проявити себе молоді. Жаль, що вони йдуть, але не бачу в цьому великої проблеми. До цього ми мали бути готовими. Щодо Шевченка, то у мене були сумніви чи варто було йому грати у фінальній частині Євро-2012. Все-таки у нас чимало футболістів йдуть з футболу не в той час, коли це потрібно робити. На цьому Євро Шевченко зіграв дуже достойно.

Ярославе Антоновичу, цікавить Ваша думка про відеоповтори. Чи прийде до цього УЄФА?

Рано чи пізно ми дійдемо до того, що у м’ячі буде чіп, який сповіщатиме судді чи пересік м’яч лінію воріт чи ні. Я схиляюся саме до цієї думки. Усе інше – це скривлення футболу, яке йому користі не принесе.

Зараз чимало тренерів та футболістів говорять, що після національних чемпіонатів на Євро чи чемпіонату світу гравці приїжджають втомленими. Чи є актуальною тема про переноси футбольних форумів?

А куди їх перенести? Якщо це зробити, то національні чемпіонати коли починати? А Ліга Чемпіонів, Ліга Європи? На жаль, це проблема, яку не так просто вирішити. Чомусь поки що не знайшли іншого способу як пробивати післяматчеві пенальті… Усі в рівних умовах. Різниця в тому, що футболісти, граючи в клубах, отримують великі гроші. Можливо, деякі себе бережуть. Чули, що сказав Аршавін вболівальникам Росії? Це нормально? Не треба слова та дії окремих футболістів розцінювати як правду.

Зараз, на Вашу думку, більшість футболістів грають за гроші чи за прапор на футболці?

Вірю в те, що більшість грає за прапор на футболці.

Хто Вас здивував зі знаком мінус на цьому чемпіонаті Європи?

Погано здивували Нідерланди та Росія. Останні в меншій мірі. Голландці, маючи таких гравців, провалили турнір. Це ще треба вміти з такими гравцями.

Хто зіграє у фіналі Євро?

Переконаний у тому, що фінал буде Німеччина – Іспанія. І тут шанси 50 на 50. Якщо німці так будуть нарощувати темп, то вони можуть достойно виступити у фіналі.