Від імені голови Львівської обласної ради Петра Колодія просвітян привітав голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Ярослав Качмарик.

У своєму виступі Ярослав Качмарик зокрема зазначив на важливій ролі "Просвіти" в консолідації українського суспільства на зламі 80-90-х років минулого століття, коли Просвіта увійшла до кожного галицького села, а відтак і до серця кожного українця. "Сьогодні "Просвіта", як і колись, повинна увійти до кожного села. В нас в області є дві чудові програми – це Програма мікропроектів, через яку ми відновлюємо будинки просвіти в селах, і Програма розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Львівської області. Тож, об'єднавши зусилля, маємо збудувати українську державу, щоб нами пишалися ті, хто буде святкувати 50-ліття і 100-ліття "Просвіти", – зазначив Ярослав Качмарик.

Зі сцени до гостей урочистостей промовляли голова товариства Ярослав Пітко та перший голова відновленого у 1988 році, а тепер почесний голова Товариства "Просвіта" Герой України, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка Роман Іваничук. У своїх виступах вони згадували славне минуле Товариства, його заходи та акції, зокрема, перші мітинги та живий ланцюг. Роман Іваничук наголосив у своєму виступі на необхідності консолідації українства, особливо з огляду на чергові вибори Президента і завершуючи свою промову резюмував: "Ми пережили Франца Йосифа, пережили Пілсудського, пережили Гітлера і Сталіна, переживемо й сучасних українофобів".

Виступи промовців перепліталися із виступами музичних колективів.