В інтерв’ю тижневикові "Впрост" лідер правлячої партії «Право і Справедливость» Ярослав Качинський заявив, що «Громадянська платформа» занадто залежна від німців».

Використання ПіС «німецької страшилки» не нове. Нагадаємо, що під час передвиборної президентської кампанії 2005 року саме оприлюднення виборчим штабом кандидата у президенти від ПіС Леха Качинського інформації про те, що дідусь Дональда Туска (лідер ГП і її кандидат у президенти) служив у німецькому Вермахті, стала вирішальною причиною його поразки.

Висловлювання Ярослава Качинського можна оцінювати як спробу перевірити польське суспільство на предмет можливості у черговий раз зіграти на існуючих стереотипах, що історично сформувалися у свідомості поляків (зокрема під впливом подій Другої світової війни), під час парламентської передвиборної кампанії восени цього року.

Проте, як свідчать опитування «Газети Виборчої», «німецька страшилка» вже не користується успіхом: 67 % вважає висловлювання Я. Качинського "елементом передвиборної кампанії", лише 18 % - вважає його "виразом справжньої турботи про польські національні інтереси".

Такі висловлювання вважають недопустимими 82 % електорату Громадянської платформи та 88% електорату ЛіД (Ліві і демократи). Подібні гасла не мають вже однозначної підтримки й у середовищі виборців ПіС: аж 43% проти, проте 53% все ще підтримують висловлювання лідера своєї партії.