Ярослав Кендзьор – народний депутат України, голова Львівської крайової організації НРУ

Пане Ярославе, як відбувається процес блокування помаранчевих сил, в якому форматі вони підуть на вибори?

Процес формування блоків йде дуже складно.

Чи правда, що НСНУ пропонує іншим партіям сформувати блок на базі саме цієї партії, при цьому представникам інших партій пропонується увійти у список індивідуально?

Це дійсно так. НСНУ нічому не навчився. Всі події, які відбулися за останні два роки, всі їх «подвиги» ми бачили і спостерігали, але вони ніяких висновків не зробили.

А скільки місць НСНУ пропонує для  НРУ?

Ми про це слухати не хочемо, бо виходячи з загальнонаціональних інтересів, а також із ситуації, яка є зараз, ми всі мали би думати про перемогу на виборах. Треба вигравати, бо інакше не було сенсу взагалі призначати дострокові виборі. Єдиний варіант виграшу – створення мегаблоку. Якщо Юлію Тимошенко не можна схилити до створення мегаблоку, то я вважаю, необхідно відновити блок «Наша Україна» у форматі 2004 році.

Але можна порахувати, що «Наша Україна», за умови, якщо у виборах будуть братимуть участь ПР, КПУ, БЮТ, у майбутньому парламенті отримує максимум 50-60 місць. Це явно менше, аніж є претендентів на ці місця. Отож НСНУ свідомо не хоче ділитися прохідними місцями з іншими партіями?

Виходить, що так. Вони цього не хочуть, тому що там буде максимум 60 місць і треба всіх своїх прилаштувати. А Україна їм, як то кажуть, до лампочки.

Що ж залишається робити НРУ?

Ми тоді не маємо іншого варіанту, як разом з УНП формувати «Правицю». Нам, правда, доведеться пояснювати, чому ми вимушені були піти на вибори самостійно, "Правицею". Хоч це дуже ризиковано і люди не люблять коли демократи різними колонами йдуть на вибори, але ми пояснимо, що НСНУ нічому не навчилася за ці два роки.