Львовом ходять чутки, що цієї суботи у Золочеві рухівці західних областей скликають нараду, на якій будуть прийняті важливі партійні рішення. Те, що цей захід не рядовий, підтверджував й інформація про те, що лідер НРУ Тарасюк також вирішив особисто бути присутнім на цьому заході. Всю правду про те, що збираються рухівці робити в Золочеві ми випитали у голови ЛКО НРУ, народного депутата Ярослава Кендзьора.

Пане Кендзьоре, що саме відбудеться цієї суботи у Золочеві?

Нічого особливого не буде. Це центральний апарат НРУ проводить кущові наради-навчання активу з питань євро і євроатлантичної інтеграції за участю трьох західних областей.

А Тарасюк буде присутній?

Буде.

Можливо, ви плануєте прийняти якісь заяви від трьох Західних областей?

Прийматися нічого не буде, але я думаю, що тратити час, зусилля і гроші на те, щоб нас галичан, рухівців агітувати за НАТО, – це смішно. Так що я постараюся, щоб с приводу НАТО було прочитано зо дві лекції, а інший час потратити на обговорення ситуації в державі в парламенті.

Наші крайові організації одна за одною приймають дуже круті рішення щодо оцінки подій, які відбулися в парламенті, щодо руйнування коаліції. Ми, львів’яни, минулого тижня на проводі також прийняли рішення. Аналогічні рішення прийняли Сумська, Тернопільська організації, сьогодні – Франківська провід проводить. Абсолютну підтримку нашої львівської позиції ми маємо і в Харкові, Миколаєві.

Але це означає, що вони не підтримують позицію Тарасюка?

Так, вони не підтримують такої дуже занадто обачливої та відверто такої протимошенківської позиції.

Тобто Ви вважаєте, що Тарасюк схиляється до співпраці з Тимошенко?

Це правда. Мені дуже прикро спостерігати, коли дехто з керівників НРУ не думає над головнішим питанням – як підняти реноме НРУ, а думає до кого пристати, щоб потрапити в наступний парламент.

Це може означати розкол у Русі?

Розколу у Русі не буде. Рішення прийматиметься на з’їзді.

Тоді можна говорити про відставку Тарасюка посади голови НРУ?

Тарасюк, як і будь-який інший партійний лідер, не є вічним. Кожна організація демократичним чином, якщо визріє таке кадрове питання, ставить його на розгляд і вирішує.

Коли черговий з’їзд НРУ?

Якщо будуть дострокові вибори, то буде скликано позачерговий з’їзд, якщо черговий, то він буде в травні наступного року. Але дискусія вже розпочалася.