«У «Народний Союз Наша Україна» валом повалило усе політичне сміття. Що це буде за партія, мені важко сказати», – заявив Західній інформаційній корпорації народний депутат України, голова ЛКО НРУ Ярослав Кендзьор.
«Ідея створення партії «Народний Союз Наша Україна» є доброю. Час диктує такий розвиток подій. Цього вимагає політична доцільність. Але цю благородну та актуальну ідею реалізували неправильно. Я розумію, що якщо НРУ, який для України зробив немало, залишиться один, то ми можемо патріотично поховати НРУ власними руками. Тому я запропонував Романові Безсмертному ще у кінці грудня: «Романе, Ющенкові байдуже, яким чином буде сформована партія. Але самим партіям не байдуже, яким чином вони увійдуть у нову політичну силу. Відтак, нехай лідери усіх політичних партій, які складають «Нашу Україну», сідають і домовляються». Ми були готові до цього. І ми були готові до спільного створення єдиної політичної партії, ставши її співзасновниками. А те, що запропонувала організаційна група зі створення нової партії, не влаштовувала ні нас, ні УНП, ні навіть колишню партію «Реформи і порядок». Основою нової партії повинні були стати потужні структуровані партії з досвідом. Зараз, коли на Майдані почалася створюватися нова партія, сліпий не може не побачити, що туди валом повалило усе політичне сміття. Що це буде за партія, мені важко сказати», – наголосив Ярослав Кендзьор.
На думку народного депутата, створення «НС НУ» не загрожує існуванню НРУ. «У цій партії поруч із Ключковським, Качуром, Олійником та іншими буде маса одіозних фігур, колишніх членів штабів Януковича, колишніх «есдеків» і так далі. Через цю партію ця номенклатура, ці колишні затяті опоненти Ющенка знову вигулькнуть на керівних посадах. НРУ не зникне, оскільки вляжуться емоції, і Віктор Ющенко зрозуміє, що на Галичині забрати усі голоси на потреби парламентських виборів без Народного руху України, без УНП, без КУНу неможливо», – підкреслив Ярослав Кендзьор.
Народний депутат не виключає, що НРУ може влитися в ряди «НС НУ» або йтиме на парламентські вибори-2006 блоком. «Усе може статися, але зараз про це зарано говорити. Я не виключаю жодного варіанту», – заявив Ярослав Кендзьор.

ЗІК