Вчора під час засідання фракції партії "Народний Союз Наша Україна" у Львівській обласній раді було змінено керівництво фракції. Після того як голова фракції Олег Мандюк склав свої повноваження, новим керівником обрали голову Перемишлянської РДА Олега Паску.

Олег Мандюк заявив, що не може бути керівником фракції, рішення якої приймаються в облдержадміністрації. Він також звинуватив нову групу "Нова Галичина" у деструктиві. Свою позицію щодо цих процесів виклав депутат ЛОР від НСНУ, член Ради КПЛ Ярослав Рущишин.

Пане Ярославе, чи голосували Ви за пана Паску?

Я голосував за пана Паску, бо я його трошки знаю і вважаю, що він є одним з найкращих кандидатів на посаду. Але вчорашня поведінка всіх, і пана Паски в тому числі, мене сильно здивувала. У мене склалося враження, що все вирішувалося поза межами фракції. Я поки що не можу зробити чітких висновків, аби робити заяву. Але я звернувся до Президії партії з приводу скликання конференції ЛОО НСНУ, аби обговорити ситуацію в партійній організації.

І на конференції я хочу поставити однопартійцям пряме запитання: ми є партійною організацією демократичного напрямку чи ми перетворюємося в партапарат, який проводить свою політику далеко від публічності та прозорості?

Так, я знаю, що на відміну від інших партій, ми дуже страждаємо від цієї публічності та прозорості. Ви знаєте, що БЮТ навіть близько не кличе журналістів на свої з’їзди. Можливо, і правильно робить. Але я уважаю, що цей негатив в стратегічному плані позитивом. Нам ці принципи треба декларувати і, якби боляче нам не було, їх треба пронести через цей час.

Пан Мандюк вважає, що поява такої адміністративної групи як "Нова Галичина", більшість якої складають члени НСНУ, вносить деструктив у роботу обласної ради. Обласний голова Мирослав Сеник має аналогічну позицію з приводу депутатської групи. Що Ви думаєте про цю групу?

Для мене не зрозуміла мета створення цієї і будь-яких інших груп. Абсолютно незрозуміла. Необхідності створення цього об’єднання я не відчув. Що найсмішніше: текст їхньої установчої заяви містить терміни, які я не можу знайти в словнику української мови. А це означає, що люди самі не розуміють чого вони зібралися. Ми підходимо до того, що створення будь-якого нового об’єднання буде аргументовано. Напевно, є якийсь інший проект про який я не знаю. І, до речі, це питання, про яке би хотів поговорити на обласній конференції.

Хто, на Вашу думку, стоїть за створенням такої групи?

З цього приводу я поганий інформатор, бо не беру участі у закулісних перемовинах. Моя робота складається з роботи депутата, роботи у фракції та комісії тощо. З цих джерел такої інформації я не отримаю.