Прем’єр-міністр Малайзії повідомив про направлення в Україну великої групи малайзійських експертів, котрі готові взяти участь в розслідуванні обставин трагедії.

Арсеній Яценюк зазначив, що наразі керовані Росією терористи не допускають фахівців на місце катастрофи. Прем’єр-міністр запевнив свого колегу в тому, що Уряд України робить все можливе, аби у найкоротші строки за участі прибулих малайзійських експертів розпочати роботу із розслідування подій, пов’язаних із падінням літака.

17 липня внаслідок теракту розбився пасажирський літак «Malaysia Airlines», який виконував рейс «Амстердам-Куала Лумпур». На борту перебувало 283 пасажирів та 15 членів екіпажу,які були громадянами 9 країн. Загинуло 83 дітей, в тому числі троє немовлят.

За даними радника МВС, літак збили з зенітно-ракетного комплекса «Бук», поставленого терористам Росією.

Про те, що ракету в пасажирський літак випустили бойовики за сприяння Росії також заявили представники Великобританії та США. 

Донецькі бойовики зізнались, що саме вони збили пасажирський «Боїнг» Малайзійських авіаліній. Терористи сплутали пасажирський лайнер з українським військовим літаком. Також з’явилась інформація, що ціллю терористів був транспортний літак України, який не вилетів. 

Згодом бойовики заявили, що «чорні ящики» зі збитого літака передадуть в Москву.

За фактом падіння літака «Малайзійських авіаліній» українська міліція порушила кримінальну справу за статтею «терористичний акт».