Арсенія Яценюка також попросили прокоментувати тезу кандидата в нардепи від ВО «Свобода» Юрія Михальчишина про те, що лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок може бути спікером у новому парламенті.

«В тому випадку, якщо ми отримаємо більшість у новій Верховній Раді України, звичайно, що така більшість призначить голову Верховної Ради України. І це буде рішення уже тієї більшості», – відповів Арсеній Яценюк.

Він додав, що у частині кадрових призначень об’єднана опозиція не співпрацюватиме з президентом Віктором Януковичем за жодних обставин.

«Що стосується будь-яких кадрових призначень в органи виконавчої влади: чи то Кабінет міністрів, чи то в будь-які інші органи державної виконавчої влади, наша позиція наступна – прем’єр-міністр призначається чинним президентом. Об’єднана опозиція не буде працювати з цим президентом», – наголосив голова ради об’єднаної опозиції.

Він додав, що зараз у Януковича необмежені президентські повноваження.

«У нього (Януковича – Вголос) підконтрольний повністю і ручний парламент, у нього ручний прокурор, ручна Служба безпеки, у нього ручні всі місцеві органи державної влади і місцевого самоврядування. І тому, коли вони розповідають, що у них не вийшло, нехай тоді скажуть, що ще треба для того, щоб у них щось хоча би вийшло. Ми готові взяти на себе всю повноту відповідальності при новому президенті і при нашій більшості», – підкреслив Арсеній Яценюк.

Він додав, що зараз посади прем’єр-міністра в Україні фактично не існує.

«Я вже дуже чітко заявив про формування уряду, про те, що опозиція не буде приймати участі ні за яких обставин у формуванні Кабінету міністрів України, тому що це Кабінет міністрів України, який підпорядкований Януковичу. І зараз посади такої як прем’єр не існує. Ну є дядько, який сидить в офісі прем’єр-міністра, хорошою мовою розмовляє про «папєрєдніків», але ця людина нічого взагалі не вирішує. Єдине, що витрачає кошти державного бюджету на утримання свого офісу. Вирішує одна людина в країні – це президент Янукович. І тому ніякої співпраці з цією людиною в об’єднаної опозиції бути не може в частині кадрових призначень», – наголосив Яценюк.

Він додав, що єдиний можливий формат співпраці – це коли об’єднана опозиція буде приймати закони і буде вимагати в Януковича їх підписання.