Про це Арсеній Яценюк заявив під час брифінгу на горі Карачун у Слов’янську, повідомляє УНІАН.

«Переконаний, що в таких умовах всі повинні скинутись, всі повинні дати гроші для того, щоб відновити мережі, відновити інфраструктуру і відновити життя на Донбасі», – сказав Яценюк, відповідаючи на питання про можливість і необхідність залучення так званих олігархів до процесу відновлення Донбасу. 

Яценюк повідомив, що за попередніми оцінками, обсяг завданої шкоди всім об’єктам Донецької та Луганської областей становить 8 млрд грн.  При цьому, з огляду на продовження бойових дій збитки будуть збільшуватись. 

«Попередні оцінки, які в нас були, це з першого погляду, 8 млрд грн. На Донецьк і Луганськ. Але так як військовий конфлікт іде далі, я думаю, що 8 млрд грн вистачить у кращому випадку на пару місяців», – сказав Яценюк.

Завтра, 17 липня, Яценюк презентує проект змін до держбюджету, де передбачатимуться кошти для фінансування відновлювальних робіт на Донбасі. Крім цього, за словами Яценюка, у вересні буде проведена донорська конференція інвесторів з Європейського союзу.

«Ми очікуємо, що у вересні буде проведена донорська конференція. Ми очікуємо допомоги наших західних партнерів у відновленні Донбасу, відновлення інфраструктури, і забезпечення робочими місцями», – сказав Яценюк, додавши, що з ЄС прибуде місія, яка оцінить ступінь руйнувань. 

«Після цього ми спільно погодимо ті обсяги фінансування і технічної допомоги, які ми повинні отримати у вересні», – підсумував Яценюк.

Як писав «Вголос», сьогодні прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк сьогодні прибув у звільнений від терористів Слов’янськ.