Про це він заявив 25 вересня в рамках робочого візиту до США на зустрічі з Генеральним секретарем ООН Бан Кі-муном, повідомила прес-служба уряду.

Глава Уряду зазначив, що ситуація у Донецькій і Луганській областях залишається напруженою. Продовжуються випадки порушення російською стороною режиму припинення вогню. Викликають серйозну стурбованість грубі порушення прав людини в Криму, переслідування незаконною російською владою кримських татар.

У цьому контексті Арсеній Яценюк звернувся до Генерального секретаря із проханням про застосування усіх інструментів ООН для припинення російської агресії та подолання її наслідків. Йдеться, зокрема, про потенціал ООН у питаннях звільнення заручників, у тому числі незаконно утримуваних російською владою Надії Савченко і Олега Сенцова.

Глава Уряду України також домовився з Генеральним секретарем про активне використання структур ООН у вирішенні проблем людей, які через російську агресію вимушені були залишити свої домівки.

Бан Кі-мун підтвердив активну участь ООН у запланованій міжнародній донорській конференції, ключовим питанням якої буде відбудова Донбасу.

Нагадаємо, Яценюк перебуває з робочим візитом у США, де, зокрема, виступив на Генасамблеї ООН