Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на прес-конференції в Берліні за підсумками зустрічі з федеральним канцлером ФРН Ангелою Меркель, повідомляє прес-служба Кабміну.

«Україна досягла успіху в подоланні корупції в енергетичному секторі. У нас немає більше компаній-посередників, немає більше мільярдів доларів, які витікали в кишені українських олігархів», – наголосив Яценюк.

Він запевнив, що зараз усі «газові» контракти України є прозорими.

«Сьогодні Україна на прозорих і європейських умовах купує газ за відкритими контрактами в німецьких і європейських компаній», – підкреслив глава уряду.

Яценюк нагадав, що «разом із Німеччиною і з персональною допомогою канцлера Німеччини» була підписана тристороння угода про тимчасове постачання природного газу до України: «Також нами було здійснено заміну природного газу, який ми купували в РФ, на природній газ, який ми тепер отримуємо у країн-членів ЄС, і в тому числі від Німеччини».

Прем’єр наголосив, що Україна прийняла низку дуже важливих рішень щодо реформи енергетичного сектору. Зокрема, ухвалено закон, за яким західні компанії мають право інвестувати в українську газотранспортну систему і купувати до 49% акцій ГТС. Яценюк підкреслив важливість того, «щоби європейські компанії все таки інвестували в Україну».

«Україна в цьому році довела, що вона здатна гарантовано постачати природній газ до країн-членів ЄС. Задля як додаткових гарантій безпеки постачання, так і формування нового енергетичного ринку в Європейському Союзі, ми хотіли б, щоб наші західні партнери, в першу чергу Німеччина, взяли участь в інвестуванні в модернізацію і спільну експлуатацію найбільшої газотранспортної системи Європи – української ГТС», – зазначив український Прем’єр-міністр.