Лідер російської партії «Яблуко» Григорій Явлінський вважає, що усвідомлення громадянами України європейського вибору у розвитку держави стало визначальним для перемоги „помаранчевої революції”
„Україна протягом 15 років виробила свій геополітичний вектор як європейська країна і спроби розгорнути Україну в іншому напрямку заздалегідь були приречені на невдачу” ― сказав він сьогодні на прес-конференції у Львові.
Григорій Явлінський назвав причини через які «помаранчева революція» не може відбутися в Росії. По-перше, українські президенти Кравчук Кучма постійно стверджували. що Україна ― європейська країна, отож європейський вибір став усвідомленим.
На відміну від Росії Україна не мала 10 років кавказької війни, що мали вкрай негативне значення для політики в Росії.
В Україні не було трагічних подій 1993 року, коли танки розстрілювали Верховну Раду.
В Україні також трішки інакше проходила економічна реформа і тут не було такого типу приватизації, як у Росії.
„Україні дуже повезло. У неї немає ні нафти, ні газу в достатніх кількостях. Тому основа для корупції менше. В Україні також більше підприємств, які працюють не тільки на сировинній основі, а на новій технології”. ― сказав Григорій Явлінський.
Нарешті, в Україні була створена велика кількість громадських організацій.
Явлінський разом з тим провів аналогію між подіями в Україні 2004 року та в Росії 1991 року.
„Аналогічні події в Росії проходили в 1991 році. Був такий же підйом, ентузіазм, потім наступило глибоке розчарування і на основі цього розчарування склався той політичний порядок, що існує сьогодні”. ― сказав він.