Як інформує прес-служба Львівської ОДА, медичне устаткування отримане у межах «Грантової допомоги з проектів людської безпеки програми «Кусаносе» Уряду Японії».

Мова йде про діагностичну ультразвукову систему SSA-590A Nemio MX (виробник Toshiba – Японія) та комплект відеоендоскопічної системи 2500-серії (відеопроцесор, гастродуоденофіброскоп, колоноскоп).

Лікар ультразвукової діагностики Яворівської ЦРЛ Любомир Максимишин зазначив, що завдяки апарату УЗД мешканці району, які звертаються за допомогою, отримують чіткі результати обстеження щитовидної залози, молочних залоз, плевральної порожнини, внутрішніх органів, органів малого тазу, сечового міхура, простати та ін. Апарат дозволяє проводити кольорову доплеографію, записувати інформацію на диск та друкувати зображення.

«На відміну від старого методу, де лише за допомогою ендоскопа можна було оглядати хворого, тепер новітній гастродуоденофіброскоп фіксує все на екрані, здійснює високоточний відеозапис, що дозволяє спеціалісту оперативно встановити точний діагноз. Зокрема, це стосується таких захворювань як гастрит, гастродуоденіт, поліпи шлунку, онкозахворювання шлунку, рак стравоходу, варикозне розширення вен стравоходу тощо», – пояснив лікар-ендоскопіст Яворівської ЦРЛ Михайло Дмитрів.