Цього тижня нардеп Володимир Яворівський подасть до Львівського обласного апеляційного суду скаргу на рішення місцевого суду Франківського району Львова у частині визначення суми компенсації, присудженої до сплати газеті „Молода Галичина” за нанесені йому моральні збитки.
Про це повідомив представник нардепа у суді Віталій Домашовець
Віталій Домашовець зазначив, що сума, яку повинна виплатити газета за рішенням суду народному депутатові, не носить сатисфакційного характеру. Адже, за підрахунками позивача, газета розійшлася тиражем 60 тис. примірників, отож, сплативши навіть 30 тис. грн. вона залишиться у прибутку.
Віталій Домашовець зазначив, що Володимир Яворівський планує усі гроші, отримані за рішенням суду від газети, витратити на потреби своїх виборців ― мешканців Яворівського та Жовківського районів.
Як повідомляло агентство, 29 грудня суд задовольнив позовні вимоги нардепа Володимира Яворівського щодо захисту честі і гідності та ділової репутації та спростування недостовірної інформації до газети „Молода Галичина”. Суд зобов’язав „Молоду Галичину” всі поширені про Володимира Яворівського відомості за 13 листопада 2003 року спростувати як такі, що не відповідають дійсності. Суд також присудив „Молодій Галичині” в якості компенсації сплатити депутатові 30 тис. грн.
Позовну заяву Володимир Яворівський подав до суду в грудні минулого року. У ній народний депутат вимагав відшкодування моральних збитків у розмірі 100 тис. грн.
У статті газета розповсюдила інформацію про те, що в радянські часи Володимир Яворівський був агентом КГБ та спільно з Дмитром Павличком у 1973 році писав листи до тодішнього голови КГБ В. Андропова та голови Спілки письменників СРСР Маркова, а також щодо його причетності до вбивства головного редактора „Літературної України” Л.Плюща. Факти співробітництва Володимира Яворівського з КГБ були опубліковані у 1993 році газетою „Товариш”, після чого були спростовані у суді