Про це повідомила прес-служба об’єднання.

Зокрема, голова об’єднання Ірина Сех звернулася з ініціативою впровадження такої програми на Львівщині до голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки.

Як зазначає Ірина Сех, наразі держава не передбачила жодної виплати дітям загиблих військових. «Законодавство передбачає компенсацію сім'ям загиблих військовослужбовців у розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму членам сім’ї, батькам та утриманцям. Проте, наразі не передбачено жодної виплати дітям загиблих військовослужбовців. Вважаємо такий підхід несправедливим, адже про цих дітей вже не зможуть подбати їхні батьки, які віддали життя за державу. І саме держава має компенсувати таким дітям батьківську турботу, бодай в матеріальному вимірі. Звичайно, цю проблему варто вирішувати на загальнодержавному рівні, але добрим прикладом соціальної відповідальності, щирої турботи про героїв та їхні родини може стати ухвалення Регіональних (обласних) програм соціальних виплат дітям, батьки яких загинули, захищаючи територіальну цілісність України, проект якої ми пропонуємо», - зазначає Ірина Сех. 

У проекті Програми передбачено, що сума соціальної виплати на одну дитину може становити 2500 грн. на місяць (для порівняння, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, в середньому отримують по 2500 грн. на місяць – сума коливається залежно від віку, відповідно до якого визначається прожитковий мінімум).

Станом на 5 липня 2015 року у Львівській області таких дітей було 118, а отже необхідна сума 3 540 000 грн. в рік.

«Яворина» пропонує використати на виконання Програми кошти, які голова облдержадміністрації  пропонував скерувати на преміювання працівників ЛОДА. 

Об’єднання українок «Яворина» ініціює запровадження таких програм в усіх областях України.