Про це йдеться в заяві фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді, яку виголосила сьогодні на сесії депутат Мирослава Бабінська, інформує прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода». 

У заяві, зокрема, сказано: «14 квітня Україна і весь світ стали свідками заміни прем'єра Яценюка на прем'єра Гройсмана і затвердження нового складу уряду. Цьому голосуванню передував тривалий процес кулуарних торгів, таємних змов з олігархами, а далі залучили і «тушковану» коаліцію, і «ширку», і кнопкодавство, цинічно знехтувавши регламентом та законами.  

Три важливі голосування об'єднали в так званий «пакет». Однією постановою звільнили Яценюка, відкликали постанову від 16 лютого про визнання роботи того ж Яценюка незадовільною та призначили нового прем'єра Гройсмана. Призначили 257 голосами «за», із тих 257 лише 206 коаліціянтів (131 від «БПП», 75 від «Народного фронту»). 11 голосів дають позафракційні, 23 голоси від депутатів групи «Відродження» (колишні регіонали), ще 16 від депутатів групи «Воля народу» (теж колишні «регіонали»). Це фактично унаочнений реванш колишніх, які стали «золотою акцією» цієї новоствореної хиткої коаліції.  

Перші кроки нового уряду не забарилися: це заява Гройсмана про зростання тарифів та черговий офшорний скандал.

Водночас зрозуміло, що в парламенті фактично не існує коаліції – депутатам не продемонстрували списків парламентаріїв, які входять до формальної більшості».

Як вважає фракція, такий спосіб призначення прем’єр-міністра та уряду продемонстрував, що в Україні немає демократії й нічого спільного з європейськими цінностями.

«Ба більше – відбувається узурпація влади однією особою та її оточенням. Такі методи дуже не до душі країнам з розвиненою демократією, які стежать за Україною і все більше розчаровуються у своїх сподіваннях на реформи, подолання корупції та розвиток нашої держави.

За такої ситуації політична криза в країні лише поглиблюватиметься, і єдиний спосіб розв'язати цю проблему – оголосити дочасні парламентські вибори за новим виборчим законодавством», – йдеться в документі.