Директора Агентства моделювання ситуації Віталій Бала вважає, що рішення Ірини Луценко скласти депутатський мандат пов’язане із політикою партії «Європейська солідарність».

Про це він сказав у коментарі «Вголосу».

«Насправді я думаю, що зараз може бути багато різних припущень чи версій, чому вона це зробила. За великим рахунком, цю ситуацію напевне знають не так вже й багато людей. Я маю на увазі, яка головна причина і що стало вирішальним аргументом рішення про складання депутатського мандату.  Ми також розуміємо, що Ірина Луценко не сама приймала це рішення і безумовно, що так чи інакше до цього рішення мають відношення і її чоловік Юрій Луценко, і п’ятий президент Петро Порошенко», - сказав експерт.

«Можливий варіант, який виглядає достатньо правдоподібно, що партія  «ЄС» хоче мати у своєму списку якнайменше колишніх відомих (і з доброї сторони, і з не дуже доброї) політиків. Я не виключаю, що вони могли провести якусь соціологію чи фокус груп і подивитися, хто може їм допомогти, а хто заважатиме їхньому рейтингу. Іншими словами, це може бути виключно технологічний хід, я б навіть сказав, що це самопожертва.

За великим рахунком, це рішення не буде мати важливих наслідків як для Верховної Ради загалом, так і для партії «Європейська Солідарність» у тому випадку, якщо вони дійсно почали в такий спосіб зменшувати свій негативний рейтинг», - підсумував він.

Більше читайте тут: "Юра прощай?".