Про це повідомив Директор Програм сусідства Генерального директорату з питань розвитку і співробітництва Європейської Комісії Міхаель Колер, під час зустрічі з Міністром економічного розвитку і торгівлі України Ігорем Прасоловим, передає прес-служба міністерства.

«Реформування сфери управління державними фінансами є одним із пріоритетних завдань Уряду, в ході виконання якого ми спираємось на вагому підтримку ЄК з огляду на досвід та практику ЄС. З огляду на це, сподіваємось на прийняття позитивного рішення щодо використання інструменту секторальної бюджетної підтримки в Україні», - наголосив Міністр.

Крім того він повідомив, що на сьогодні український Уряд здійснює заходи, необхідні для реалізації 4 нових програм секторальної бюджетної підтримки у сферах енергетики, регіональної політики, подолання технічних бар’єрів у торгівлі, а також у сфері охорони навколишнього середовища.

У сфері подолання технічних бар’єрів у торгівлі - розроблено проект Стратегічного плану трансформації системи технічного регулювання на 2014 – 2018 роки, який було доопрацьовано Мінекономрозвитку з урахуванням пропозицій ЄК та положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

«Мінекономрозвитку вживатиме всіх необхідних заходів щодо схвалення проекту Стратегічного плану Урядом до кінця 2013 року.  З огляду на це просимо європейських експертів якнайшвидше надати свої коментарі до проекту Стратегії, нещодавно надісланого європейській стороні», - зазначив Ігор Прасолов.

У контексті перспектив відновлення надання Євросоюзом допомоги Україні через механізм бюджетної підтримки, Міхаель Колер відзначив прогрес у пріоритетних напрямках, зокрема в енергетиці, при цьому висловив сподівання на продовження українською стороною активної роботи з реформування системи управління державними фінансами.

«Я вважаю, якщо Україна і в подальшому буде демонструвати прогрес у напрямку управління держфінансами, з усіма цими напрямками не буде жодних проблем і ЄС зможе виділити суму понад 160 млн. евро для цих пріоритетних напрямків – це торгівля, регіональна політика і охорона навколишнього природного середовища», - вважає Міхаель Колер.

З 2008 року укладено 6 Угод про фінансування програм секторальної бюджетної підтримки у сферах енергетики, охорони навколишнього середовища, енергоефективності, транспорту, управління кордонами, торгівлі (стандартизації) на загальну суму 368,0 млн. євро, з яких 340,5 млн. євро – кошти бюджетної підтримки та 27,5 млн. євро – технічна допомога.