Як повідомляє «Радіо Свобода», такі результати засідання Комітету постійних представників держав ЄС у євроустановах (COREPER).

«Дипломати Європейського Союзу провели перший етап дебатів про продовження санкцій, пов'язаних з анексією Криму, та проти Януковича і його соратників. Очікують незначні зміни», – повідомляє кореспондент «Радіо Свобода» у Брюсселі.

На зустрічі, що відбулася 14 січня, офіс верховного представника ЄС із питань закордонних справ проінформував дипломатів, що наступного тижня мають відбутися другі дебати щодо санкцій, термін дії яких спливає через два місяці, а остаточне рішення Рада міністрів ЄС ухвалить до кінця лютого. 

Як писав «Вголос», у грудні минулого року стало відомо, що через бездіяльність української прокуратури санкції проти Януковича і його оточення можуть скасувати вже навесні. Ці санкції передбачають замороження активів та заборону на в’їзд. 

Проти Януковича та ще 16 чиновників обмеження було запроваджено через підозри в незаконному привласненні державних коштів і порушенні прав людини. У європейському санкційному списку за дії проти територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України перебувають 149 осіб та 37 компаній.