Про це повідомляє DW.

Брюссель може піти на зустрічні кроки проти Сполучених Штатів, якщо схвалені президентом США Дональдом Трампом санкції проти РФ зачіпатимуть економічні інтереси ЄС.

Про це заявив у середу, 2 серпня, голова Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер.

За словами Юнкера, такі контрзаходи можливі, якщо від запроваджених Вашингтоном санкцій проти Москви постраждають європейські компанії, задіяні в спільних енергетичних проектах із Росією. «Ми готові: ми мусимо захищати наші економічні інтереси перед Сполученими Штатами, і ми робитимемо це», – сказав керівник Єврокомісії. При цьому він зазначив, що Вашингтон взяв до уваги деякі занепокоєння ЄС з приводу нових санкцій.

Раніше Юнкер заявляв в інтерв'ю німецьким ЗМІ, що вкрай важливо координувати спільні дії зі США щодо санкцій проти Росії. У Брюсселі також казали, що не виключають задіяння захисних механізмів, передбачених Світовою організацією торгівлі (СОТ) в разі шкоди Європі від односторонніх санкцій США проти РФ.

Нагадаємо, як писав Вголос Президент США Дональд Трамп затвердив санації проти Росії.  Закон передбачає запровадження додаткових санкцій у фінансовому й енергетичному секторах Росії, стосовно державних російських підприємств металургійної та гірничо-видобувної галузей, а також залізничного транспорту. Крім того, визначається покарання Росії через її дії в інформаційній галузі, в тому числі кіберзломи та атаки. Окремо в законі визначається необхідність покарання осіб, відповідальних за порушення прав людини на окупованих Росією територіях, а також осіб, які діють в інтересах оборонного та розвідувального секторів уряду РФ. Закон передбачає протидію російському проекту «Північний потік – 2».