Про це наголосила у вівторок в Вашингтоні Високий представник ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Федеріка Могеріні, передає «Укрінформ»

«Невідкладна та найбільш інтенсивна співпраця потрібна, безумовно, з Україною», – зазначила Могеріні, обговорюючи співпрацю зі східними партнерами Євросоюзу.

Вона підкреслила, що за нинішньої ситуації, в якій опинилася Україна, це є справою не тільки ЄС і Сполучених Штатів, але всієї західної спільноти.

«Разом ми активно підтримуємо реформи в Україні, які мають на меті викорінити корупцію, а також сприяти змінам у конституційній, юридичній, виборчій сферах та енергетичному секторі», – наголосила представник ЄС.

Вона визначила це є принциповим питанням в контексті російсько-українського конфлікту. Адже, за її словами, невдалий досвід України на європейському напрямі «міг би бути першою перемогою для Росії» та продемонстрував би, що «вибір на користь підписання Угоди про асоціацію з ЄС призвів до негативних наслідків для всього українського народу».

Вона підкреслила, що впродовж останніх років відвідувала Україну тричі – коли була ще членом парламенту, міністром закордонних справ Італії, а також як Високий представник ЄС. У цьому зв’язку Могеріні зазначила, що «була вражена змінами», які відбулися в Україні за останній час.