Про це заявила Високий представник ЄС з питань міжнародної та безпекової політики Федеріка Могеріні на прес-конференції  за підсумками засідання Ради ЄС, передає «Українська правда».

Вона підтвердила, що Рада ЄС у закордонних справах (на рівні глав МЗС країн-членів Євросоюзу) у понеділок обговорювала стратегічні перспективи встановлення діалогу між ЄС та Росією. Це обговорення пов’язане з тим, що в березні спливає термін дії перших персональних санкцій, які введено проти окремих громадян РФ через анексію Криму.

«Ми почали готуватися до рішення Ради ЄС в березні, коли ми маємо ухвалити рішення про продовження цих санкцій», - пояснила вона.

«Рішення (яке Рада ЄС ухвалить в березні) буде базуватися на політиці невизнання анексії Криму і це не буде змінено», - додала дипломат.

«Початок стратегічних дебатів жодним чином не означає зміну політики Євросоюзу щодо Росії. Ми в ЄС досі маємо об’єднаний, спільний підхід у питанні тиску на РФ, і він не змінюється. Але ми маємо підготувати березневе рішення, щоби зберегти цю єдність», - наголосила Могеріні.

Керівник європейського зовнішньополітичного відомства наголосила на погіршенні ситуації на Донбасі і підкреслила, що жодних підстав для пом’якшення санкцій наразі немає.

«Ситуація на Сході України стала суттєво гіршою, ніж це було ще кілька тижнів тому... Тому немає нормалізації, немає жодного повернення до «звичних відносин з Росією». Це – одноголосне рішення міністрів закордонних справ», - стверджує Федеріка Могеріні.

Нагадаємо, 16 січня лідери Великої Британії та США оголосили, що мають намір продовжити політику тиску на Росію через її агресію в Україні.