Євросоюз не приймає запропоновані парламентом Великої Британії перемовини про зміни до угоди щодо  виходу зі складу ЄС.

Про це ввечері вівторка, 29 січня, заявив прес-секретар президента Європейської ради Дональда Туска. За словами речника, це рішення вже обговорили з 27 державами, що залишаються в складі ЄС, пише DW.

“Договір про Brexit є і залишається найкращим і єдиним способом гарантувати упорядкований вихід Об’єднаного Королівства з Європейського Союзу”, — наголосив представник голови Європейської ради, котрого цитує інформаційна агенція Reuters.

Щодо так званого режиму backstop стосовно кордону між Ірландією та Північною Ірландією, який британські парламентарі воліли б замінити “альтернативними домовленостями”, представник Туска також не бачить підстав для змін. За його словами, домовленості щодо backstop — “частина договору, а сам договір не підлягає перегляду”.

Так званий режим backstop — механізм, покликаний уникнути відновлення митного контролю між членом ЄС Республікою Ірландія та Північною Ірландією. На внесенні цього механізму в текст угоди про Brexit наполіг Європейський Союз.

Раніше у вівторок Палата громад британського парламенту ухвалила звернення до уряду зі закликом унеможливити так званий жорсткий Brexit — вихід Великої Британії з Євросоюзу без відповідної угоди. “За” проголосували 318 законодавців, “проти” виступили 310.

Британські парламентарі також висловилися за пропозицію консерватора Грема Бреді, якою уряду запропонували поновити перемовини з ЄС з метою замінити “альтернативними домовленостями” режим backstop щодо кордону між Ірландією та Північною Ірландією.

Виступаючи раніше цього дня в парламенті британська прем’єр-міністерка Тереза Мей заявила, що прагне повторних перемовин із Євросоюзом щодо угоди про Brexit, аби внести до неї “значні” зміни.

Як повідомлялося, 25 листопада минулого року країни-члени ЄС схвалили проект договору про Brexit, що регламентує ключові питання виходу Об’єднаного Королівства зі складу ЄС. Однак 15 січня британський парламент відмовився його ратифікувати. Вихід Великої Британії з ЄС призначений на 29 березня 2019 року.

Як писав “Вголос”, 20 британських міністрів хочуть зупинити Brexit без угоди.

У разі неупорядкованого Brexit у Великій Британії можуть запровадити воєнний стан для запобігання хаосу в країні.

Також повідомлялось, що Brexit можуть відкласти.