Про це, як передає «Інтерфакс», повідомила в понеділок, 20 жовтня, Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон.

«Все залишається як і раніше», – сказала вона, відповідаючи на питання про санкції проти Росії за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС у Люксембурзі.

За словами Ештон, незважаючи на деякий прогрес у виконанні мінського протоколу по Україні, «багато ще необхідно зробити», а «процес припинення вогню залишається поки ще дуже крихким». У той же час вона підкреслила, що ЄС, як обіцяв, переглядатиме позицію щодо санкцій.

Як повідомила глава європейської дипломатії, міністри домовилися продовжити надавати населенню України гуманітарну допомогу, яка вже склала 63 мільйони євро. Також учасники зустрічі підтвердили готовність співпрацювати з Києвом у проведенні економічних і політичних реформ, фінансуючи місію з реформи в сфері безпеки і сприяючи укладенню угоди між Україною та Росією щодо постачання енергії.

Між тим, посол Євросоюзу в Москві Вигаудас Ушацкас заявив в ефірі радіостанції «Сіті-ФМ», що повного відкликання санкцій ЄС може не відбутися через ситуацію з Кримом. «Для мене важко зрозуміти, як ми можемо відкликати всі санкції», – наводить його слова «Інтерфакс».

З середини березня Євросоюз ухвалив дев’ять пакетів санкцій проти Росії. Всього обмеження торкнулися 119 фізичних осіб та 23 юридичних особи. Також ЄС ввів санкції щодо енергетичного, фінансового та оборонного секторів російської економіки.