Про це «Європейській правді» повідомили джерела з української та європейської сторони, також це випливає з відповіді представництва Євросоюзу в Україні на запит видання.

«У цей момент не розглядають можливості того, щоб ми зупинили дію преференційного режиму», – йдеться в офіційному коментарі представництва.

Запровадження нових імпортних мит було ініціативою уряду Арсенія Яценюка. Метою цих заходів назвали потребу в стабілізації платіжного балансу. Водночас ця дія порушила низку норм Угоди про асоціацію, інших домовленостей з ЄС та загрожувала скасуванням пільгового торговельного режиму з Євросоюзом. У цьому разі мали відновити мита для українських товарів, що експортують до Європейського Союзу.

У представництві визнали, що введення мит суперечить умовам одностороннього скасування мит з боку ЄС.

«Автономні торговельні заходи, які запровадив Євросоюз, мали умову: Україна повинна була утримуватися від впровадження нових мит для європейських товарів», – заявили в диппредставництві.

«Поза тим, законодавчий акт про пільговий режим дає Єврокомісії право діяти на свій розсуд, беручи до уваги виняткові обставини, що склалися в Україні, включаючи платіжну кризу» – додають дипломати.

У заяві дипломатичного представництва немає чіткого твердження про те, що ЄС дав остаточну згоду на нове мито, – це питання ще мають вирішити згодом.