Про це повідомила Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні, передає «Інтерфакс-Україна». 

Вона наголосила, що ситуація в Україні повинна бути основною в порядку денному ЄС і НАТО.

«Основною темою дискусій сьогодні повинна бути Україна - як забезпечити пошук шляхів вирішення конфлікту», - сказала вона журналістам у Брюсселі після зустрічі з генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом.

Він нагадала, що позиція ЄС залишається незмінною: санкції проти Росії не можуть бути самоціллю, а лише інструментом здійснення тиску з метою пошуку мирного рішення.

«Оцінка санкцій триває Оцінка ситуації - це те, що рухає нас до посилення санкцій, до скасування санкцій, до обмеження санкцій ...», - сказала верховний представник ЄС.

Вона також зазначила, що головною проблемою на сьогоднішні в Україні є можливість зриву мирного діалогу.

«Це головний ризик, ризик того, що ми закриваємо вікно можливостей для діалогу всередині України і діалогу з Росією», - підкреслила Ф.Могеріні, відповідаючи на питання про те, як відіб'ється фактичне визнання Росією «виборів» в самопроголошених Донецькій і Луганській народних республіках на ситуації в Україні і на можливості посилення санкцій відносно Москви.

Нагадаємо, що Європейський союз повідомив, що не визнаватиме незаконних виборів на підконтрольних сепаратистами територіях 2 листопада.

В ЄС не виключили посилення санкцій, якщо Росія визнає ці псевдовибори.