Про це сьогодні йшлося під час зустрічі віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка з представниками місії, повідомила прес-служба уряду.

У третій декаді лютого місія готова буде представити документ з рекомендаціями уряду України.

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що оцінка шляхів відновлення та розбудови миру, проведена місією, стане частиною Плану відновлення країни на 2015-2017 роки, підготовка якого триває.

Геннадій Зубко підкреслив, що першочергово необхідно відновити інфраструктуру та системи життєзабезпечення населених пунктів, які зазнали руйнувань унаслідок дій бойовиків. Він також наголосив на важливості створення умов для повернення людей, які вимушено покинули свої домівки на Сході України. Крім того, за словами віце-прем’єр-міністра, гострим залишається питання працевлаштування переміщених осіб.

«Це питання таке ж важливе, як і відновлення населених пунктів Сходу України. Адже нині багато внутрішньо переміщених осіб не працевлаштовано. Області, які їх прийняли і надають усебічну допомогу, не в змозі всіх забезпечити робочим місцем. Це – проблема, і її потрібно вирішувати з допомогою інвесторів, які готові реалізовувати свої проекти в Україні та створювати нові робочі місця», – сказав Геннадій Зубко.

Сторони окреслили кроки подальшої співпраці та запланували провести наступну зустріч для координації своєї роботи наприкінці цього тижня.

На підставі запитів уряду України про надання допомоги в оцінці та плануванні обсягів відновлення населених пунктів Сходу України та в рамках Спільної декларації 2008 року щодо посткризового оцінювання і планування відновлення, спільними зусиллями Європейського Союзу, Організації Об’єднаних Націй та Світового банку під керівництвом та за участю уряду України було проведено оцінку шляхів відновлення та розбудови миру в Україні (ОВРМ). Зазначену оцінку проводили згідно з методикою Оцінки постконфліктних потреб (ОПКП) у два етапи: спочатку проводили оперативну оцінку, спрямовану на визначення нагальних потреб у відновленні та розбудові миру в уражених конфліктом зонах, що перебувають під контролем уряду, а згодом буде проведено повнішу оцінку постконфліктних потреб, пов’язаних з урегулюванням наявної кризи.