Європейська Комісія передала до МЗС Польщі застереження щодо польсько-української угоди про малий прикордонний рух. Завдяки цій угоді, мешканці прикордонної зони мають спрощені процедури перетину кордону – не на основі віз, а лише спеціальних дозволів.

Застереження Єврокомісії стосуються ширини прикордонної зони.

Окрім того, як твердить Єврокомісія, вимоги на адресу українців щодо необхідності страхування здоров’я – не є згідні з євросоюзним законом.

Пресовий секретар відомства закордонних справ Пйотр Пашковський нагадує, що польська сторона ставила цю умову з переговорах з Україною:

Пйотр Пашковський: "Ми побоюємося, що при настільки великому кордонному русі, а справа стосується приблизно півтора мільйона осіб, які на основі цієї угоди перетинатимуть кордон, для наших лікарень могли б виникнути великі труднощі . Наш східний кордон небагатий отже, необхідність надання медичних послуг для такого великого числа гостей могло б там значно нарушити їхні фінансові засоби".

Але Єврокомісія вважає, що обов’язок страхових полісів суперечить євросоюзному законві. Польська сторона сподівається однак, що або ЄС змінить своє розпорядження, або Україна погодиться на повторні переговори в цій справі.

Пйотр Пашковський повідомив, що застереження Єврокомісії стосовно ширини прикордонної зони – це значно менша пробема, проте треба буде ввести деякі зміни. Згідно з розпорядженнями ЄС прикордонний пояс може мати ширину максимально до 30-и кілометрів, або у виняткових ситуаціях до 50-и.

Останнє з застережень стосується дефініції осіб, що не мають права в’їжджати на територію ЄС. Тут однак, йдеться лише про зміну назви.