Європейський Союз остаточно затвердив проект змін до газової директиви ЄС, які, зокрема, стосуються російського проекту газопроводу “Північний потік-2”.

Про це повідомила прес-служба Ради ЄС, передає УНН.

“Правила, що регулюють внутрішній газовий ринок ЄС, у майбутньому також будуть застосовуватися до трубопроводів в і з третіх країн. Сьогодні Рада ЄС офіційно ухвалила поправку до так званої газової директиви, яка спрямована на усунення правового пробілу в нормативно-правовій базі ЄС і стимулювання конкуренції на газовому ринку. Це останній крок у законодавчому процесі”, – вказали в євроінституції.

Міністр енергетики головуючої у ЄС Румунії Антон Антон з приводу цього вказав, що дуже радий ухваленню цього “важливого документа”.

“Ми наполегливо працювали, щоб знайти компроміс, який був би прийнятний для всіх, і я думаю, що тепер ми маємо хороше рішення, яке гарантуватиме, що у нас є справедливий і конкурентоспроможний європейський газовий ринок”, – зазначив він.

Мета поправки до газової директиви полягає у забезпеченні того, щоб правила, що регулюють внутрішній ринок газу ЄС, застосовувалися до трубопроводів для транспортування газу між державою-членом і третьою країною (яка не входить до ЄС) аж до кордону території держави-члена ЄС та територіального моря. До основних елементів правил ринку газу ЄС, які викладені у так званій газовій директиві від 2009 року, належать поділ прав власності, доступ третіх сторін, недискримінаційні тарифи і вимоги щодо прозорості.

“Ухвалена сьогодні поправка передбачає можливість відступів щодо існуючих трубопроводів в і з третіх країн, а також чіткі процедури для переговорів з третіми країнами і винятки щодо нових трубопроводів”, – зазначили у євроінституції.

Нагадаємо, що у Єврокомісії розповіли, коли запустять “Північний потік-2”.

Додамо, прийнятий Євросоюзом документ може залишити “Північний потік-2” напівпорожнім.