Таке рішення прийняла Рада ЄС у закордонних справах щодо України, за підсумками засідання 23 червня ц.р. в Люксембурзі, повідомила прес-служба МЗС.

«У цьому зв’язку сподіваємося, що Російська Федерація зверне увагу на одностайний заклик держав-членів ЄС щодо дієвої підтримки мирного плану Президента України, вжиття ефективних заходів для припинення незаконного переміщення бойовиків, зброї та обладнання на територію України, здійснення впливу на сепаратистів з метою припинення насильства, складання зброї та звільнення заручників, утримання від нарощування військової присутності біля українського кордону, а також скасування дозволу Ради Федерації Федеральних Зборів РФ від 1 березня ц.р. на використання збройних сил РФ на території України», - йдеться в заяві.

Свідченням рішучих намірів ЄС домогтися виконання мирного плану Президента України є готовність до подальшого розширення санкцій проти РФ у разі відсутності дієвих кроків Москви, спрямованих на деескалацію ситуації.

Міністерство вдячне за послідовну позицію ЄС щодо рішучого засудження та невизнання незаконної анексії Криму. Предметним підтвердженням цієї позиції стало прийняте за підсумками засідання рішення про заборону імпорту до ЄС товарів, вироблених у Криму, за винятком тих, чиє українське походження буде підтверджене уповноваженими органами України.

Безпрецедентно важливим є рішення Ради ЄС щодо започаткування Місії ЄС в Україні в рамках спільної політики безпеки і оборони, що сприятиме розбудові спроможностей України у здійсненні реформи сектору цивільної безпеки та верховенства права. Міністерство сподівається на швидке розгортання Місії ЄС, яка доповнить відповідні зусилля Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, що вже діє в Україні.

Міністерство закордонних справ вітає рішення Ради про підтримку рекомендації Європейської Комісії про перехід України до виконання заключної фази Плану дій з візової лібералізації. Це рішення є важливим визнанням прогресу, досягнутого українською стороною останнім часом, на шляху наближення до запровадження безвізового режиму поїздок громадян України до ЄС. У цьому контексті підтверджуємо відданість Уряду України ефективній роботі в рамках імплементаційної фази, якість якої буде оцінена Європейською Комісією вже восени ц.р.