Про це повідомляє Польське радіо.

Голова євросоюзної дипломатії похвалила країни Західних Балкан за їхні зусилля у проведенні реформ та поліпшення сусідських відносин. У Лондоні триває саміт так званого Берлінського процесу, який покликаний наблизити шість країн Балканського півострова до членства в Європейському Союзі. У розмовах беруть участь, зокрема, прем’єрка британського уряду Тереза Мей, канцлерка Німеччини Анґела Меркель та прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький.

Перед початком саміту Федеріка Моґеріні нагадала про угоду, яку підписали Греція та Респубілка Північної Македонії і яка стосується офіційної назви другої держави. Моґеріні наголосила, що Європейський Союз повинен допомогти Балканам на їхньому шляху до об’єднаної Європи:

«Сьогодні – важливий день. Я знаю, що ЗМІ у Лондоні зосереджуються на чомусь іншому, але ми зобов’язані нашим друзям із Західних Балкан надати підтримку та допомогу, на яку вони заслуговують. Багато з них нагадують нам про те, що привабливість Європейського Союзу – це реальність. Часом це простіше усвідомити ззовні, ніж ізсередини».

Країни Західних Балкан – це Македонія, Албанія, Сербія, Чорногорія, а також Боснія і Герцоговина. Польський уряд підтримує європейські стремління цих країн. Про це в Лондоні сказав прем’єр Польщі Матеуш Моравєцький.