Такими є висновки роботи оціночних експертних місій ЄС, які працювали в Україні 15-26 вересня, повідомив у вівторок на брифінгу речник МЗС України Євген Перебийніс, передає «Укрінформ».

«Сторона ЄС підтвердила готовність запровадити безвізовий режим поїздок громадян України після виконання вимог Плану дій. Результати роботи місій свідчать про значний прогрес України в імплементації відповідних критеріїв», - сказав Перебийніс.

За його словами, ці місії оцінювали готовність України до запровадження біометричних проїзних документів, стан управління державним кордоном України, ефективність управління міграцією та державну політику у сфері притулку.

Як зазначив Перебийніс, Україна очікує, що експертні місії для оцінки наступних блоків Плану дій (забезпечення громадського порядку та безпеки й основоположних прав і свобод людини) прибудуть в Україну вже у листопаді-грудні.

«За результатами місій Європейською комісією буде підготовлено Доповідь про стан виконання Україною другої фази Плану дій», - додав речник МЗС.

Якщо буде прийнято рішення про виконання Україною всіх критеріїв другої фази Плану дій, Єврокомісія має представити на розгляд Ради ЄС та Європарламенту законодавчу пропозицію про вилучення України з переліку держав з візовим режимом в'їзду та включення нашої держави до переліку країн, громадяни яких не потребують віз для короткострокових (до 90 днів) поїздок до держав-учасниць Шенгенської угоди.

Нагадаємо, у червні цього року ЄС ухвалив рішення про перехід України до виконання другої фази Плану дій з лібералізації візового режиму. 

22 листопада 2010 року ЄС надав Україні план дій щодо лібералізації візового режиму. Цей план складається з двох етапів. На першому необхідно внести законодавчі зміни, а на другому - забезпечити їх реалізацію на практиці.

Спікер ВР Олександр Турчинов заявив, що рішення щодо лібералізації візового режиму з Україною ЄС може ухвалити до кінця року.

13 травня ВР прийняла три законопроекти необхідні для лібералізації візового режиму з ЄС, серед яких і скандальний антидискримінаційний законопроект.

Президент України Петро Порошенко заявив, що планує завершити впровадження безвізового режиму з ЄС до кінця року.

У МЗС кажуть, що реалістичною датою отримання Україною безвізового режиму з ЄС є саміт Східного партнерства, який відбудеться в Ризі у травні 2015 року.