Про це повідомила директор з наукової роботи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) Вероніка Мовчан під час прес-конференції в Києві.

“В рамках ЗВТ передбачається зниження середньозваженої ввізного мита з 6% до 0,06%. Причому для деяких товарних позицій це зниження буде дуже великим. Наприклад, зараз мито на сільськогосподарську продукцію становить 23%, а зменшиться майже до 0%. Мито на текстильну продукцію, що становить 11%, теж знизиться до нуля”, – підкреслила вона.

За даними дослідження ІЕІ, підписання угоди передбачає зниження ввізного мита для українських товарів харчопрому – з 23,2% до 0,7%, в хімпромі – з 4,2% до 0%, металургія знизить мита з 2,1% до 0%, легка промисловість – з 11,2% і 5,9% до 0%. Також угодою передбачено тарифні квоти – певна кількість товарів буде ввозитись за новими правилами, а понад квоти – за діючими нині мит.

Як зазначила експерт, у разі підписання документа з’явиться асиметрія на користь України, оскільки ЄС знизить тарифи відразу, а в України буде на прийняття таких заходів до 10, а по деяких товарах і до 15 років.

Джерело: Укрінформ