Про це йдеться у висновках Ради ЄС, затверджених після засідання Ради ЄС з питань закордонних справ.

«Рада закликає Російську Федерацію не вживати кроків з анексії Криму, порушуючи міжнародне право», – йдеться у висновках.

«Ще є час, щоб повернути назад поточні події. Існують можливості уникнути розкручування негативної спіралі. ЄС готовий до конструктивного діалогу з усіма сторонами», – йдеться у документі.

ЄС також констатує, що «як і раніше прихильний цілям розвивати відносини між ЄС і Росією, які засновані на взаємному інтересі та повазі міжнародного права».

Зважаючи на це ЄС заявляє, що «будь-які подальші кроки РФ дестабілізувати ситуацію в Україні можуть призвести до додаткових і далекосяжних наслідків для широкого діапазону економічних відносин між Європейським Союзом та його державами-членами з одного боку, і Російською Федерацією з іншого боку».

«Європейський Союз закликає Росію повернутися до розвитку стратегічного партнерства з ЄС замість дипломатичної та економічної самоізоляції», – наголошено у висновках.

Рада ЄС також висловився щодо існування «нагальної необхідності у міжнародній присутності на місцях на всій території України, в тому числі в Криму».

«Рада підтримує якнайшвидше розгортання спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, – наголошується у висновках.

Окремо у висновках виписана позиція ЄС про невизнання референдуму в Криму і засудження «негативного розвитку подій, які порушують суверенітет України».

«Рада рішуче засуджує проведення незаконного референдуму в Криму 16 березня про вступ до Російської Федерації, що явно порушує українську Конституцію. ЄС не визнає незаконний референдум і його результати», – сказано у висновках.

Також Рада ЄС констатує, що взяла до відома проект висновку Венеціанської комісії щодо незаконного референдуму.

«Він був проведений при видимому присутності озброєних солдатів в умовах залякування громадських активістів та журналістів, відключенні українських телевізійних каналів і створенні перешкод для цивільних перевезень в і з Криму», – йдеться у висновках.

Поряд з цим у висновках наголошується, що були «явні ознаки нарощування російської військової присутності в Криму, а також відмова у доступі до півострова представників ООН і ОБСЄ та місії на запрошення уряду України».

«ЄС засуджує подальший негативний розвиток подій, який є явним порушенням суверенітету України та її територіальної цілісності», – зазначив свою позицію ЄС.

Джерело: Інтерфакс-Україна