«Ми не можемо допустити , щоб на наших кордонах гинули тисячі людей», - заявив голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу в п'ятницю на прес-конференції за підсумками дводенного саміту ЄС в Брюсселі.

Проблема нелегальної імміграції через південні морські кордони ЄС була одним з головних питань порядку денного саміту.

«Лідери всіх країн ЄС згодні з тим, що треба вжити рішучих заходів, щоб запобігти загибелі людей в морі і уникнути подібних трагедій. Але ми всі розуміємо, що міграція це складне явище», - зазначив голова Європейської ради Херман ван Ромпей.

Тому, зазначив він, дії Брюсселя і країн ЄС будуть засновані на трьох принципах: попередженні трагедій, захист людських життів і солідарність всіх країн союзу.

Попередження включає в себе роботу з глибинними причинами нелегальної імміграції, з країнами походження іммігрантів і країнами транзиту. Зокрема, йдеться про допомогу ЄС у їх розвитку та політичному діалозі. Євросоюз буде посилювати боротьбу проти торгівлі людьми на своїй території, у країнах походження і транзиту іммігрантів.

Що стосується захисту людських життів , то буде прискорено формування нової системи прикордонного спостереження ЄС (EUROSUR). Вона допоможе виявляти судна і рятувати людей, що терплять лихо.

Напередодні вночі, поки лідери країн ЄС засідали у Брюсселі, в Середземному морі було проведено не менше шести рятувальних операцій та врятовано 700 осіб.

Лідери всіх країн ЄС домовилися розділити відповідальність з тими, хто відчуває на собі найбільшу міграційний тиск - насамперед, це – Італія, Греція, Іспанія та Мальта.

Джерело: Інтерфакс-Україна